Thom Artway je český pop-folkový zpěvák a muzikant. Patří ke generaci mladých písničkářů, kteří vyrůstali s kytarou v ruce na ulicích světových měst. Jako busker začínal u Lennonovy zdi v Praze na Malé Straně. V roce 2013 nahrál EP Still Standing Unknown. V této době také strávil pět měsíců v Austrálii, kde se věnoval cestování a pouličnímu hraní.

První singl I Have No Inspiration byl vydán v roce 2015 a zaznamenal obrovský úspěch. Skladba se okamžitě stala hitem a na více než rok a půl ovládla přední příčky českých hitparád. Následovalo očekávané debutové album s názvem Hedgehog, které vyšlo u vydavatelství Warner Music v září 2016. Za desku získal Thom Artway hned dvě ceny Akademie populární hudby Anděl 2016, a to v kategoriích Zpěvák roku a Objev roku.

Thom Artway je výhercem projektu Czech Fresh, který je zaměřen na podporu exportu české hudby do zahraničí a jehož cílem je, ve spolupráci s respektovanou hudební agenturou United Talent Agency, představit vítězného umělce na mezinárodní hudební scéně. V současné době připravuje Thom nové album, na které se můžete těšit na podzim 2018.

EN

Thom Artway is a young folk-pop singer-songwriter from the Czech Republic. He first came to the world’s attention when his song called Towards the Sun was chosen into the Czech movie Křídla vánoc. Thom released his debut EP Still Standing in the Unknown in 2013. He also spent five months in Australia, where he was traveling and playing on the streets.

Thom´s first single I Have No Inspiration was released in 2015 followed by his debut album Hedgehog released in 2016 by Warner Music. Based on that Thom received two Anděl Awards 2016 (Czech version of Grammy Award) in categories The Best Singer and The Best New Artist. Thom Artway is also a winner of Czech Fresh project which aim is to prepare Czech artist for an international market in cooperation with United Talents Agency from UK. 

Right now Thom is working on new cd which will be released in 2018.